„Zgłodnieje to (nie) zje… – kilka słów o wybiórczym jedzeniu”

Weź udział w szkoleniu, dzięki któremu zrozumiesz problem z jakim boryka się Twoje dziecko.

W ciągu 4-godzinnego szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani z wiedzą na temat wybiórczości pokarmowej. Pod dachami wielu domów, możemy spotkać się z „niejadkami”. Jest to sytuacja frustrująca dla rodziców, którzy chcieliby żeby ich dziecko jadło. Zasypywani są różnorakimi radami: zgłodnieje to zje, nie chce niech nie je, poczekaj samo przyjdzie i poprosi. Prowadzi to do pogorszenia, a nie polepszenia całej sytuacji.

Podczas prowadzonego szkolenia przedstawione zostaną podstawy rozwoju gotowości do karmienia, która jest bardzo ważnym etapem. Będziemy analizować powody wybiórczego jedzenia m.in zaburzenia przetwarzania sensorycznego, nieprawidłowa budowa jamy ustnej czy zaburzenia rozwoju motoryki dużej. Wiedza zdobyta na szkoleniu pokaże rodzicowi ścieżkę postępowania z własnym dzieckiem, wskaże co robić dalej.

Szkolenie ma na celu pomoc rodzicom dzieci które m.in.:

  • mają ubogą dietę

  • spożywają tylko kilka znanych im produktów

  • preferują pokarmy o jednej konsystencji np. papki

  • jedzenie zajmuje im więcej niż 30 min.

  • podczas jedzenia często towarzyszy im odruch wymiotny czy krztuszenie się

  • wybierają produkty spożywcze wyłącznie w jednym kolorze np. beżowym

  • cechują się wysoką nadwrażliwością smakową i węchową

Jeżeli zauważasz u swojego dziecka wskazane wyżej problemy nasze szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

Harmonogram szkolenia

  1. Rozwój gotowości do jedzenia

  2. Motoryka duża a rozwój umiejętności jedzenia

  3. Zaburzenia przetwarzania sensorycznego w aspekcie wybiórczości pokarmowej

  4. Wcześniactwo a zaburzenia karmienia

  5. Mouthing ważnym aspektem w odżywianiu

  6. Odruch wymiotny a zakrztuszenie.

  7. Siatki centylowe w rozwoju dziecka

  8. Wspólny stół jako przestrzeń do pracy z wybiórczym jedzeniem

  9. Czym jest: wybiórcze jedzenie, neofobia żywieniowa, ARFID?

  10. Przegląd literatury.

 

Nie zwlekaj przed podjęciem właściwych kroków. Nie, Twoje dziecko samo z tego nie wyrośnie.

Prowadząca szkolenie

Nazywam się Paulina Breńska-Komła, jestem oligofrenopedagogiem, diagnostą pedagogicznym, diagnostą i terapeutą integracji sensorycznej (członek PTIS nr 298) oraz terapeutą jedzenia. Na olsztyńskim osiedlu Jaroty prowadzę centrum Królik- terapia i diagnoza. Moją pracą, a jednocześnie pasją jest wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci dotkniętych różnego rodzaju zaburzeniami poprzez profesjonalną diagnostykę oraz dobór odpowiednich narzędzi terapeutycznych pozwalających na podniesienie jakości życia pacjentów i ich rodzin.

Prowadząc terapię jedzenia, bazuję na wiedzy zdobytej na różnorodnych kursach, studiowaniu literatury polskiej i zagranicznej oraz na praktyce. Sama byłam „niejadkiem”, więc znam ten temat od podszewki. Uczyłam się od najlepszych z Polski i USA (m.in. Jenny McGlothlin). Zdobywając wiedzę z zakresu zaburzeń odżywiania, opracowałam własne metody pracy wspierane przez terapię SI, stymulację bazalną, terapię taktylną, itd.

Obok prowadzenia terapii i diagnozy SI, doświadczenie w pracy z dziećmi z wielorakimi zaburzeniami rozwoju zdobywałam w ośrodkach rehabilitacyjnych, ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz szkole integracyjnej gdzie pracowałam jako pedagog. Ukończyłam szereg kursów doskonalących m.in. w zakresie stymulacji bazalnej, terapii taktylnej, jestem również trenerem sensoplastyki. Wielką satysfakcję sprawia mi dzielenie się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem z innymi, szczególnie z kadrą pedagogiczną poprzez prowadzenie specjalistycznych szkoleń.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 220,00zł.

Wystawiamy faktury dla organizacji non-profit, szkół i placówek edukacyjnych (również faktury pro forma umożliwiające wpłatę). Aby uzyskać fakturę prosimy o przesłanie danych placówki na adres e-mail: kontakt@krolik-olsztyn.pl

Zapisz się i weź udział w szkoleniu

Wybierz datę i miejsce szkolenia z rozwijanej listy i zapisz się online. W zwrotnej wiadomości e-mail otrzymasz szczegóły dotyczące płatności i rezerwacji miejsca na liście uczestników.